no-img

با خرید هر یک از محصولات "همراز وردپرس" یک ماه هاست رایگان با ssl مادام العمر از تیم "همراز دیزاین" هدیه بگیرید

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

آموزش ریدایرکت دامنه در دایرکت ادمین


ریدایرکت ( Ridirect ) همان تغییر مسیر است. از ریدایرکت در مواقعی که مالکان سایت مجبور هستند آدرس URL صفحات سایت خود را به صورت موقت یا دائمی تغییر دهند و کاربران موتورهای جستجو دیگر به آدرس های قدیمی مراجعه نکنند استفاده میشود . در این شرایط، مدیران سایت‌ها حتما باید  آنها را به آدرس جدید خود هدایت کنند بدون اینکه از ارزش صفحه ای کاسته شود و یا خطری سئو سایت را تهدید کند.
وقتی که قصد دارید  برخی یا تمام  صفحات سایت  را  از آدرس test.com/url1 به آدرس test.com/url2 انتقال دهید و یا اینکه تمام محتوای وب‌سایت خود با دامنه test.com را به آدرس جدید  newtest.com منتقل کنید میتوانید از ریدایرکت استفاده نمایید .
وارد پنل دایرکت ادمین شوید سپس در قسمت Advanced Features روی گزینه Site Redirection کلیک نمایید .

 

وارد صفحه تنظیمات ریدایرکت می شوید .

 

 

– در شروع در فیلد اول Local URL Path مسیر مبدا را وارد نمایید. اگر می خواهید دامنه اصلی ریدایرکت شود، این قسمت را خالی بگذارید و اگر می خواهید ساب دامین ریدایرکت شود، نام ساب دامنه را وارد نمایید.

در قسمت Redirect Type نوع ریدایرکت را مشخص نمایید:
– permanent – 301 : به صورت دائمی دامنه را ریدایرکت می کند. با استفاده از ریدایرکت ۳۰۱ ، آدرس قدیم را بر روی آدرس جدید ریدایرکت می کنیم تا هم بازدیدکنندگان و خزنده های موتورهای جستجوگر را به آدرس جدید هدایت کنیم و هم اینکه به موتورهای جستجوگر بفهمانیم که آدرس قدیمی برای همیشه به آدرس جدید تغییر کرده است .
– ۳۰۲ – Temporary: به صورت موقت دامنه را ریدایرکت می کند. اگر قصد دارید در آینده تغییراتی در دامین داشته باشید  از ریدایرکت موقت استفاده نمایید . با استفاده از ریدایرکت ۳۰۲ صفحه مورد نظر خود را به آدرس جدید منتقل کنید. با استفاده از این روش، نه تنها از به وجود آمدن ارور ۴۰۴ جلوگیری می‌کنید، بلکه به موتورهای جستجو می‌فهمانید که این صفحه به طور موقت منتقل شده است و ممکن است دوباره به حالت عادی بازگردد یا به طور دائم به آدرسی دیگر منتقل شود. به این ترتیب، ارزش و ورودی‌های صفحه همچنان حفظ می شود و آدرس موقت در موتورهای جستجو ایندکس نمی‌شود
– ۳۰۳ – Replaced: بر خلاف ۳۰۱ و ۳۰۲ یک جانشین برای سایت اصلی نمی باشد. هدف ارجاع یک آدرس به آدرسی دیگر است.

مطلب پیشنهادی ما:  تفاوت بین محتوای کامل و خلاصه مطلب در آرشیو وردپرس

– در فیلد سوم Destination URL  آدرس مقصد را وارد نمایید آدرس را به صورت کامل وارد نمایید مانند http://www.redirected.com
در نهایت روی save کلیک کنید تا ریدایرکت ساخته  شود.ads

درباره نویسنده

میلاد علیزاده وکیلی بنیان گزار وبسایت همراز وردپرس تاریخ شروع فعالیت : 1396/08/20 امیدوارم با یاری خداوند و در کنار هم و با همراز وردپرس ، اتفاقات جالبی را رقم بزنیم.

میلاد علیزاده وکیلی 245 نوشته در همراز وردپرس – در این مسیر کنار شما هستیم دارد . مشاهده تمام نوشته های

چرا شما‌از تخفیفات ویژه ی اعضای کانال‌همراز وردپرس‌استفاده نکنید؟ عضویت در کانال همراز وردپرس

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *