no-img

با خرید هر یک از محصولات "همراز وردپرس" یک ماه هاست رایگان با ssl مادام العمر از تیم "همراز دیزاین" هدیه بگیرید

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ساخت دستیار وردپرسی


سلام خدمت همه ی شما دوستان خوب وردپرسی

موضوع آموزش:
مسلما دست بردن در وردپرس و کدهای اون برای همه ما وردپرس کاربران عادتی شده که با این کار بعضی از نیازهای سفارشی رو برطرف میکنیم. برای مثال بیشتر فایل هایی که همیشه با اونا سروکار داریم فایل هایی مانند .htaccess و فایل Function و پرونده هایی ازین دست است. خوب مثلا فایل فانکشن که معمولا تغییرات رو در اون ایجاد میکنیم و مدهای سفارشی رو از هرجا تهیه میکنیم و درون این فایل تزریق میکنیم.
حال اگر روزی نیاز به تغییر قالب داشته باشید باید این فایل فانکشن وابسته به قالب را با همه ی کدهایی که درون اون تزریرق کردید رو دوباره از اول به پرونده قالب جدید تزریق کنید.

خب باز هم از طریق همین کدها میشود منبعی ساخت که کدهای ما را به فایل فانکشن وابسته به قالب وردپرس تزریق کرده و چنانچه نیاز به تغییر قالب داشته باشیم کدهای مورد نظر ما باز در قالب جدید امورات خود را از سر گرفته و تلاش برای جمع آوری و ساخت کدهای استفاده هدر نرود.
خوب ما برای انجام این کار افزونه ای را طراحی میکنیم دستور داشته باشد کدهای مشخص شده ما را به فایل فانکشن تزریق کند.
در گام اول پوشه ای با نام دلخواه ساخته و در داخل اون فایل با نام پوشه و پیوند .php بسازید. برای ساخت این فایل اول یک فایل text ساده بسازید و بعد فرمت اون رو تغییر به .php تغییر بدید. خوب حالا کد زیر رو در این فایل پی اچ پی قرار بدید. و سپس در قسمت مشخص شده کدی را که تمایل دارید در فایل فانکشن تزریق کنید قرار دهید.

مطلب پیشنهادی ما:  روش حل ارور Internal Server Error در وب سایت وردپرس،قسمت اول

 

خوب این افزونه دستور داره تا کدههای مارو به صورتی مرتب به فایل فانکشن تزریق کنه. حال برای استفاده از این افزونه کافیست این پوشه رو در کنار پوشه دیگرافزونه ها در هاست قرار بدید.

 

مرسی دوستان، امید دارم این آموزش وردپرس هرچند کوتاه براتون کاربردی داشته باشد.ads

درباره نویسنده

میلاد علیزاده وکیلی بنیان گزار وبسایت همراز وردپرس تاریخ شروع فعالیت : 1396/08/20 امیدوارم با یاری خداوند و در کنار هم و با همراز وردپرس ، اتفاقات جالبی را رقم بزنیم.

میلاد علیزاده وکیلی 245 نوشته در همراز وردپرس – در این مسیر کنار شما هستیم دارد . مشاهده تمام نوشته های

چرا شما‌از تخفیفات ویژه ی اعضای کانال‌همراز وردپرس‌استفاده نکنید؟ عضویت در کانال همراز وردپرس

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *