no-img

با خرید هر یک از محصولات "همراز وردپرس" یک ماه هاست رایگان با ssl مادام العمر از تیم "همراز دیزاین" هدیه بگیرید

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

شناسایی فایل ها در پوسته وردپرسی


اگه خاطرتون باشه در آموزش قبلی تصمیم گرفتیم فایل های موجود در پوسته ی وردپرسی رو تحلیل کنیم. برای فایل های اصلی تر اینکار رو انجام دادیم ولی فایل های دیگه مونده که امروز قراره با هم بررسی کنیم.

صفحه ی نویسنده

صفحه ی نویسنده زیر مجموعه ی بایگانی است و فقط نوشته های هر نویسنده رو نشون میده. برای مثال، کاربری از صفحه ی سایت شما به این صورت https://hamrazwp.ir دیدن میکنه و باید لیستی از نوشته های نویسنده ی X رو مشاهده کنه. به طور پیش فرض این صفحه از یک نوعی صفحه archive.php فراخوانی کنید. اما شما میخواهید کمی خاص تر باشه میتونید فایلی با نام auther.php فراخوانی کنید. این فایل به صورت منحصرا صفحه ی نویسنده رو نمایش میده و مستقل از فایل archive.php عمل میکنه.

author-[nicename].php
author-[id].php
author.php
archive.php
index.php

صفحه ی دسته بندی ها

این صفحه عملکردی مشابه صفحه ی نویسنده داره. برای نمونه وقتی ما از صفحه ی سایت با آدرس http://yoursit.com/category/my-cat دیدن میکنیم، به صورت پیش فرض باید صفحه ای مشابه بایگانی رو به ما نشون بده و برای اینکه شبیه به صفحه ی نویسنده بشه میتونیم از فایل category-[slug].php یا category-[id].php استفاده میکنیم.

category-[slug].php
category-[id].php
category.php
archive.php
index.php

دیگر صفحات بایگانی

امیدوارم با مثال های بالا عملکرد و کار صفحه ی بایگانی رو در سلسله مراتب ایجاد پوسته متوجه شده باشید! اما این صفحه فقط مختص تقاضای بخش های مربوط به نویسنده و صفحات دسته نیست. در حقیقت این امکان میتونه برای هر نوع طبقه بندی در وردپرس استفاده بشه.
برای مثال، اگه من بخوام فایل پوسته ای رو برای صفحه ی برچسب ها ایجاد کنم، میتونم فایلی با عنوان tag.php فراخوانی کنم یا حتی به صورت tag-[id].php هم میشه فراخوانی بشه.
برای خلق یک پوسته خاص برای بخش صفحات تاریخ میشه به سادگی فایلی با عنوان date.php ایجاد کرد.

مطلب پیشنهادی ما:  ۱۰روش برای استفاده از بک لینک های با کیفیت در وردپرس

برگه های یکتا

با درک چگونگی کارکرد برگه های بایگانی، میتونیم اونها رو به صورت برگه های یکتا در سایت وردپرسی منتقل کنیم. این موارد شامل صفحات شخصی شبیه به نوشته های یکتا، صفحات ایستا، نوشته های ضمیمه شده و نوشته های شخصی به صورت پست های ویژه هستش.

برگه های نوشته

برگه ی نوشته به هر نوع صفحه ی شخصی با عنوان “نوشته ها” ارجاع داده میشه. قالب اصلی برای نوشته های شخصی با عنوان single.php ایجاد میشه. اگه فقط قالب ما دارای یک فایل single.php باشه تمامی نوشته ها، نوشته های ضمیمه شده و نوشته های سفارشی توسط همین پوسته نمایش داده میشه.

درسته که بدون یاد گرفتن این موارد هم میشه سایت وردپرسی راه اندازی کرد اما اگه میخواهید در کار خودتون یک متخصص بشید یادتون باشه که باید موشکافانه با مسائل برخورد کنید!

پیروز باشیدads

درباره نویسنده

میلاد علیزاده وکیلی بنیان گزار وبسایت همراز وردپرس تاریخ شروع فعالیت : 1396/08/20 امیدوارم با یاری خداوند و در کنار هم و با همراز وردپرس ، اتفاقات جالبی را رقم بزنیم.

میلاد علیزاده وکیلی 245 نوشته در همراز وردپرس – در این مسیر کنار شما هستیم دارد . مشاهده تمام نوشته های

چرا شما‌از تخفیفات ویژه ی اعضای کانال‌همراز وردپرس‌استفاده نکنید؟ عضویت در کانال همراز وردپرس

دیدگاه ها


4 پاسخ به “شناسایی فایل ها در پوسته وردپرسی”

  1. حسن شماعی زاده گفت:

    سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *